Kościaniacy z medalami Mistrzostw Świata

W dniach 14-16.07.2023zawodnicy KS Tiger Wielkopolska brali udział w XIII Mistrzostwach Świata Taekwondo International w Coventry – Anglia. Na matach stanęło łącznie ponad 2000 zawodników z całego świata. Klub reprezentowało 11 osób, z czego trzech zawodników z Kościana: Wiktoria Zielińska, Jakub Jóźwiak oraz Nikodem Korpusiński.

Każdy z zawodników startował w walkach indywidualnych oraz drużynowych (tag-team). Warto zaznaczyć, że był to ich debiut na zawodach międzynarodowych. Jeśli chodzi o walki indywidualne - cała trójka wygrała pierwsze walki. W drugiej walce Nikodem musiał uznać wyższość przeciwnika, tak samo jak jego klubowy kolega - Kuba (przegrał niewielką różnicą punktów z aktualnym mistrzem świata).

Wiktoria pokazała się z świetnej strony, wygrywając drugą walkę. Następnie walczyła o wejście do strefy medalowej, gdzie po dosyć "spornym" werdykcie wygrała przeciwniczka - natomiast na tym nie koniec. Przyszedł czas na walki drużynowe, gdzie zawodnicy KS Tiger Wielkopolska dali z siebie 101%. Kuba wraz z Nikodemem i kolegą z klubu Krakowskie Centrum Taekwon-do wygrali wszystkie walki (w kolejności: z Anglikami, Irlandczykami, Anglikami oraz Polakami w finale) zdobywając upragnione złote medale.

Za ciosem poszła Wiktoria, która wraz z dwoma koleżankami wygrała dwie walki wchodząc do strefy medalowej. W walce o wejście do finału niestety nie udało się zwyciężyć, natomiast wygrane boje pozwoliły na zdobycie trzeciego miejsca. Nie będę ukrywał dumy ze startu swoich podopiecznych - jest to spełnienie ich marzeń, jak i moich. Na tym oczywiście nie poprzestaniemy.

Łączny dorobek medalowy podczas zawodów dla naszego klubu wyniósł 11 medali na 11 osób – informuje Emil Janowski z KS Tiger Wielkopolska - Wszystkich chętnych zapraszam na zajęcia taekwondo oraz kickboxingu, dołącz do naszej ekipy i zostań mistrzem!