II Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym

W niedzielę, 20 listopada 2022 roku, na torach kręgielni OSiR w Gostyniu, po pięciogodzinnej rywalizacji sportowej, rozstrzygnięte zostały drugie Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym.

W zawodach, które były współfinansowane ze środków samorządu Powiatu Kościańskiego, wzięło udział łącznie 51 osób. Organizatorem zawodów było Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”.

Tuż po godzinie czternastej w asyście sędziego głównego Sebastiana Bartkowiaka zawody otworzył prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak. Po oddaniu pierwszego symbolicznego rzutu przez Marka Malickiego, jako pierwsi na torach pojawili się najmłodsi adepci kręglarstwa, którzy dzielnie walczyli o medale i trofea w dwóch kategoriach: w kategorii dzieci oraz w kategorii młodzików.

W kategorii dzieci całe podium należało do mieszkańców powiatu kościańskiego. W najlepszej dyspozycji tego dnia był Piotr Ratajczak, który strącił 145 kręgli. Drugie miejsce z wynikiem 138 strąconych kręgli uzyskał ubiegłoroczny mistrz w tej kategorii Szymon Bartkowiak, a trzecie miejsce wywalczył Kajetan Koller z łącznym rezultatem 127 strąconych kręgli.

W kategorii młodzików mistrzem powiatu kościańskiego został Tytus Koller z Kościana, który strącił 240 kręgli. Wicemistrzostwo wywalczyła Maja Kaźmierczak ze Swarzędza (189 kręgli), a podium uzupełniła z wynikiem 132 strąconych kręgli Oliwia Bobrowska z Kościana.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli już tylko seniorzy, którzy sklasyfikowani zostali w kategorii kobiet z powiatu kościańskiego, kobiet OPEN, kategorii mężczyzn z powiatu kościańskiego oraz w kategorii mężczyzn OPEN.

Najlepszy rezultat spośród wszystkich biorących udział zawodach kobiet z terenu powiatu kościańskiego uzyskała Dorota Borowiak, która tak jak przed rokiem została mistrzynią powiatu kościańskiego. Jej wynik 349 kręgli był lepszy o 23 kręgle od drugiej w rankingu Joanny Bartkowiak. Najniższy stopień podium uzupełniła z kolei Aleksandra Bartkowiak, która położyła 306 kręgli. Cała trójka pań stanęła na podium w tej samej kolejności także w klasyfikacji kobiet OPEN i wyjechała z mistrzostw z podwójnymi pucharami oraz medalami.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczył Wiesław Brzóska, a srebrny medal Marek Borowiak. Panowie, którzy w porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami zamienili się miejscami, strącili odpowiednio 348 i 346 kręgli. Natomiast brązowy medal z końcowym wynikiem 334 strąconych kręgli wywalczył Witold Zemler. Identycznie wyglądało podium w kategorii mężczyzn OPEN, bowiem najlepszy spośród startujących mężczyzn spoza powiatu kościańskiego był Marek Nowak z Mosiny, który z wynikiem 318 kręgli sklasyfikowany został dopiero na piątym miejscu.

Każdy z uczestników niedzielnego turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz symboliczne upominki.
3163105012357880287750747830177702307288349n
316409275235787912108419910720005826203390n
3164100592357879254417517170546624502162839n
3164181872357879221084186596073735006714051n
3164211272357879887750789106219556265997584n
3166614292357879921084113665826712992716800n

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.