Filip Borowski wypożyczony do Warty Poznań
Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Blisko 20-letni młodzieżowy reprezentant Polski, prawy wahadłowy Filip Borowski podpisał roczny kontrakt z Wartą Poznań i został jej zawodnikiem na zasadzie transferu czasowego z Lecha Poznań.

Urodzony w Bydgoszczy zawodnik (były gracz tamtejszych klubów: Chemika, Polonii i Zawiszy) dopiero w październiku skończy 20 lat, ale ma już spore doświadczenie zdobyte w rozgrywkach centralnych. W barwach drugiej drużyny Lecha Poznań zagrał 30 meczach II ligi, a ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec, dla którego zaliczył okrągłe 40 występów na zapleczu Ekstraklasy. Zaliczył w tym czasie 8 asyst w meczach ligowych Zagłębia, z czego 5 w minionym sezonie. Ma też na koncie 6 spotkań w Pucharze Polski, w tym dwa w pierwszej drużynie „Kolejorza".

 

Filip to jak na swój wiek bardzo ograny na poziomie centralnym piłkarz. Występuje z prawej strony bloku defensywnego. Przyjście tego zawodnika daje nam dużo większe możliwości przy konstruowaniu składu czy nawet daje opcję zmiany ustawienia. Jest graczem wybieganym, zadziornym w walce o piłkę, a w ofensywie potrafi celnie dograć piłkę w pole karne – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Filip przychodzi do nas na roczne wypożyczenie, a w umowie między klubami zostały zawarte różne opcje, które pozwalają skrócić wypożyczenie, jak również dają Warcie możliwość wykupienia zawodnika. Cieszymy się, że udało się wypracować porozumienie satysfakcjonujące wszystkie strony.

W ostatnich dniach Filip Borowski przechodził testy medyczne w klinice Rehasport, a po niej podpisał kontrakt z „Zielonymi". W środę dołączy do drużyny trener Dawida Szulczka. - Cieszę się, że przychodzę do Warty Poznań. Chcę się rozwijać, a to jest klub, który daje taką możliwość: jest tu bardzo fajna drużyna i bardzo fajny trener. Postaram się to wykorzystać jak najlepiej. Mam nadzieję, że uda mi się zaliczyć kilka asyst w tym sezonie – mówi Filip Borowski, który w ostatnich tygodniach ćwiczył z pierwszym zespołem Lecha Poznań. - Przepracowałem cały okres przygotowawczy, grałem też w sparingach. Także jestem gotowy do tego, żeby walczyć o miejsce w składzie i starać się pomóc Warcie.

 

Nowy gracz „Zielonych" w marcu zadebiutował w reprezentacji Polski U-20, a łącznie uzbierał osiem występów w kadrach narodowych do lat 16, 17 i 19. W pierwszej z nich zdobył bramkę w towarzyskim meczu z Grecją.

Filip Borowski ma 179 cm wzrostu, waży 67 kg i będzie miał koszulkę z numerem 28. Do Warty Poznań dołączył jako czwarty nowy zawodnik w tym oknie transferowym. Wcześniej umowy z klubem podpisali napastnik, Dario Vizinger oraz obrońcy, Jakub Bartkowski Kacper Przybyłko.

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP