BOHATEROWIE, czyli "Wszystkim Tym, co chwycili za broń"
lechpoznan.pl

BOHATEROWIE -  to ci, którzy 105 lat temu chwycili za broń i wzięli udział w zwycięskim zbrojnym zrywie, który pozwolił Poznaniowi oraz Wielkopolsce znów być włączonym w granice odzyskującej niepodległość Polski. BOHATEROWIE - to również nazwa naszej kampanii, promującej koszulki, które upamiętniają 105. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. W tych trykotach, które od dziś można kupić w limitowanej liczbie 1050 sztuk, wystąpią także nasi obecni BOHATEROWIE - piłkarze Lecha Poznań w niedzielnym starciu (godz. 12.30) z Piastem Gliwice. W ten sposób także złożą hołd powstańcom.​

Koszulka, którą zaprojektował Bartosz Parys, jest inspirowana kolorem feldgrau, czyli polowo szarym, jak należy przetłumaczyć z języka niemieckiego barwy mundurów powstańczych. Dlaczego w ogóle używamy takiego określenia? Ponieważ każdy poborowy w państwie niemieckim musiał odbyć obowiązkową służbę wojskową, a zatem Wielkopolanie umundurowani byli na podobieństwo pruskiej armii Hohenzollernów i w taki sposób przystąpili do walki o region i granicę zachodnią. Nic dziwnego, że zapanował wtedy chaos i dezorientacja, bo ciężko było określić, kto po której ze stron walczy. W celu odróżnienia od strony przeciwnej zaczęto stosować polskie emblematy w postaci orzełków, biało-czerwonych opasek, rozetek w kolorach barw narodowych przypinanych do płaszczy bądź okrągłych czapek.

Na naszym trykocie również nie brakuje tych elementów. Na przodzie znajduje się duży, tłoczony również w odcieniu szarego orzeł w koronie, czyli główny symbol powstania, który był (i do dziś jest) wykorzystywany na flagach na czerwonym tle. Nie zapomnieliśmy również o opasce. Na lewym rękawku znajduje się biało-czerwona, a na prawym niebiesko-biała, nawiązanie do naszych barw klubowych. Z przodu jest również herb Kolejorza, a pod spodem wyhaftowany napis: "105. rocznica Powstania Wielkopolskiego". Z tyłu na karku jest mały proporzec powstańczy z orłem białym na czerwonym tle, a niżej hasło: "Wszystkim Tym, co chwycili za broń". To zaczerpnięty z literatury cytat, który również za naszym pośrednictwem oddaje hołd tym wszystkim, którzy ponad sto lat temu wystąpili zbrojnie i przyczynili się do tego, żeby Poznań oraz Wielkopolska zostały ponownie włączone do Polski, umacniającej wtedy odzyskaną właśnie niepodległość.

Technologicznie ta koszulka jest taka sama, jak nasze meczówki. Zresztą właśnie w tych specjalnie dedykowanych trykotach piłkarze Lecha Poznań, oddając hołd powstańcom, wystąpią w niedzielnym (10 grudnia, początek o godz. 12.30) meczu z Piastem Gliwice. Od razu zaznaczmy i podkreślmy, że dzięki uprzejmości sponsorów klubowych (Superbet, Lech Pils, ArtBud i Fogo) oraz partnerów Ekstraklasy (PKO BP i LOTTO), zawodnicy na strojach (dotyczy to także specjalnie przygotowanych spodenek) nie będą mieć żadnych dodatkowych logotypów.

Koszulki już dziś trafiają do sprzedaży. Ale uwaga! To limitowana seria - mamy 1050 sztuk, co odnosi się oczywiście do 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Każda jest zapakowana w specjalnie dedykowany kartonik. Cena? 399,9 zł. W porozumieniu ze Stowarzyszeniem Kibiców Kolejorz, które co roku prowadzi zbiórkę pieniędzy na renowację grobów powstańców, ustaliliśmy, że część kwoty uzyskanej ze sprzedaży zostanie przeznaczona na zakup 5000 zniczy, które zapłoną na mogiłach uczestników zrywu z lat 1918-1919 w całej Wielkopolsce.

Nasz sponsor strategiczny, Superbet przedłużył akcję koszulkową do końca 2023 roku, więc obejmuje ona również zakup trykotów powstańczych. Jak skorzystać z rabatu 100 zł? Jeśli nabywasz koszulkę w Stacjach Kolejorz, to okaż sprzedawcy aplikację Superbet. Natomiast jeśli dokonujesz zakupu drogą internetową, to wyślij wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając swój login. Sponsor w ciągu 48 godzin wyśle kod rabatowy do naszego e-sklepu.

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP