Niezapomniany weekend z motoryzacją w najlepszym wydaniu – podsumowanie Poznań Motor Show 2024
Fot: Redakcja

To były cztery wyjątkowe dni! Poznań Motor Show przyciągnęło nie tylko czołowe marki motoryzacyjne, ale również 94 089 gości, którzy wzięli udział w bloku wydarzeń, zorganizowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kolejna edycja Poznań Motor Show została zaplanowana na 24-27 kwietnia 2025 roku. 

16 prezentacji podczas Media Day

Poznań Motor Show rozpoczęło się tradycyjnie od Media Day. To przestrzeń adresowana dla przedstawicieli branży oraz mediów, ale przede wszystkim czas, kiedy czołowi producenci prezentują swoje najlepsze modele z gamy produktowej. Pierwszego dnia Poznań Motor Show odsłonięto i zaprezentowano przed szeroką publicznością wiele wyjątkowych modeli. Hyundai IONIQ 5 N, najnowsza Dacia Duster, Car of the Year, czyli Renault Scenic, nowy, w pełni elektryczny Torres EVX, czy Beijing 7 to tylko niektóre z nich.   

W tym roku czwartek wypełniło łącznie aż 16 pokazów. Oprócz dobrze znanych producentów nie zabrakło również ciekawych debiutów. Na Poznań Motor Show swoje modele zaprezentował Forthing, Arcfox oraz Beijing, czyli marki, które dopiero niedawno zadebiutowały na polskim rynku. Listę wystawców biorących udział w czwartkowych pokazach uzupełniły firmy, powracające na Poznań Motor Show po kilku latach przerwy. Mowa tu przede wszystkim o Tesli, Dodge’u, czy RAM-ie. 

Strefy tematyczne z wyjątkowymi modelami 

Ekspozycja Poznań Motor Show została podzielona na kilka stref tematycznych. Największym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle salon samochodowy. Oprócz wspomnianych już marek zwiedzający mogli oglądać modele Suzuki, Toyoty, Hondy, a także Kii. 

Nie mniej interesująco prezentowała się ekspozycja w sąsiednim pawilonie, gdzie na uczestników Poznań Motor Show czekały zjawiskowe super-samochody. Pojazdy luksusowych marek z pewnością przyprawiły o szybsze bicie serca niejednego miłośnika motoryzacji. O tę część ekspozycję zadbali m. in. tacy wystawcy jak poznańska Autoklinika, Grupa Auto Fus, Karlik Luxury Cars oraz Mercedes-Benz MB Motors Poznań, a także AutoPlac.

Na nudę nie mogli narzekać również fani jednośladów. Strefy z motocyklami Hondy, Kawasaki, MV Agusty, Harley-Davidsona, Royal Enfield, Junaka, czy Triumpha były bez wątpienia największymi gwiazdami tegorocznego salonu motocyklowego. 

Urozmaicony program wydarzeń i dłuuuga lista gwiazd 

Bogata ekspozycja Poznań Motor Show została stworzona przez ponad 100 marek i wystawców. To jednak nie wszystko, co organizatorzy przygotowali dla zwiedzających. Uzupełnieniem prezentowanych modeli był program wydarzeń, który przez cztery dni dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć. Scena Główna, Scena Motocyklowa, Strefa TVN Turbo oraz strefy przygotowane przez wystawców, takich jak Kamena Rally Team, czy Autoplac.pl – w tych wszystkich miejscach odbywały się ciekawe spotkania ze znanymi osobistościami oraz prezentacje przygotowane przez marki. 

Przez cztery dni podczas wydarzenia swoją obecność zaznaczyło wiele gwiazd motoryzacyjnego świata. Kickster, Karolina Pilarczyk, Gosia Rdest, Poczciwy Krzychu, Kuba Przygoński, Kajetan Kajetanowicz, Miko Marczyk oraz czołowi dziennikarze stacji TVN Turbo, tacy jak Grzegorz Duda, Dawid Andres, czy Przemek Szafrański. Lista zaproszonych gości była jak zwykle bardzo długa.  

Spory zastrzyk adrenaliny na Poznań Motor Show zagwarantowały z kolei pokazy motocyklowego stuntu oraz przejazdy drift taxi, organizowane przez Stunt Wars Poland. 

Tegoroczny blok wydarzeń motoryzacyjnych uzupełniły w tym roku Targi Techniki Motoryzacyjnej oraz Konges MOVE. Sponsorem głównym Poznań Motor Show była w tym roku mara OTOMOTO. 

Kolejne wydarzenia motoryzacyjne już niebawem  

Tegoroczny blok wydarzeń przyciągnął na Międzynarodowe Targi Poznańskie 94 089 gości, ciesząc się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników motoryzacji.

Na kolejną odsłonę wydarzenia musimy poczekać do 2025 roku. Organizatorzy zaplanowali, że przyszłoroczne Poznań Motor Show odbędzie się w dniach od 24 do 27 kwietnia. 

To jednak nie koniec imprez motoryzacyjnych, organizowanych przez Grupę MTP. Już za dwa tygodnie na Expo XXI w Warszawie miłośnicy zabytkowych pojazdów mogą wziąć udział w targach Auto Nostalgia. W maju stolica Polski będzie z kolei miejscem, gdzie odbędzie się kolejna edycja Warsaw Caravaning Festival, czyli wydarzenia dla miłośników turystyki caravaningowej. Dokładna data WCF to 11-12 maja. 

Kolejne ciekawe wydarzenia, zaplanowane w kalendarzu Grupy MTP zostaną organizowane jesienią. Na pierwszy ogień czeka nas kolejne spotkanie z zabytkową motoryzacją, czyli Retro Motor Show. Tegoroczna edycja odbędzie się od 20 do 22 września (nowa data!). Niedługo później, czy 3 października wystartują z kolei największe targi caravaningowe w Polsce, czyli Caravans Salon Poland. 

Tekst: Poznań Motor Show

DSC4750wynik
DSC4748wynik
DSC4753wynik
DSC4759wynik
DSC4771wynik
DSC4761wynik
DSC4773wynik
DSC4776wynik
DSC4777wynik
DSC4780wynik

 

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP