Kościańscy strażacy podsumowali 2023 rok
Fot: Redakcja

7 lutego br. odbyła narada służbowa podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w 2023 roku.

Zaproszenie na naradę, która odbyła się w Kościańskim Ośrodku Kultury w Kościanie, przyjęło grono Gości nadzorujących jej działalność, reprezentujących podmioty i instytucje współpracujące z tutejszą Komendą i wspierające bieżącą działalność. Naradę swą obecnością uświetnili między innymi:

 • bryg. Lucyna Rudzińska – przedstawicielka Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
 • Pan Henryk Bartoszewski – Starosta Kościański,
 • Pani Iwona Bereszyńska – Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego,
 • Pani Małgorzata Adamczak – Burmistrz Śmigla,
 • Pan Konrad Malicki – Burmistrz Gminy Czempiń,
 • Pan Piotr Ruszkiewicz – Burmistrz Miasta Kościana,
 • Pan Andrzej Przybyła – Wójt Gminy Kościan,
 • Pan Jacek Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń,
 • mł. insp. Robert Przyjemski – Komendant Powiatowy Policji w Kościanie,
 • Pan Maciej Szymczak – Komendant Straży Miejskiej w Kościanie,
 • ks. Jacek Markowski - Powiatowy Kapelan Strażaków,
 • Pan Piotr Zielonka – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kościanie,
 • Pan Wojciech Maćkowiak – Dyrektor SP ZOZ w Kościanie,
 • dh Tomasz Grzelczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOPS RP w Kościanie,
 • Pan Hieronim Schwarz – Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów,
 • st. kpt. w st. spocz. Szymon Klemenski – były Komendant Powiatowy PSP w Kościanie.

W zasadniczej części narady pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie mł. bryg. Jacek Donaj przedstawił syntetyczne sprawozdanie z działalności Komendy za 2023 rok, które wsparte zostało pokazem multimedialnym.

Komendant na zakończenie swego wystąpienia wyraził serdeczne podziękowanie Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP oraz samorządowcom za odczuwalne i realne wsparcie, które w prosty sposób przekłada się na lepsze wyposażenie oraz warunki pełnienia służby. Podziękował także wszystkim instytucjom i podmiotom współpracującym a także całej załodze Komendy za zaangażowanie w realizacji zadań w minionym roku.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Lucyna Rudzińska. Odniosła się do danych zawartych w sprawozdaniu. Podziękowała wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym za całoroczną służbę i pracę. Zaznaczyła, że realizacja zadań na tak wysokim poziomie jest możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu załogi. Podziękowała także druhom z jednostek OSP za działania ratownicze. Podkreśliła, że tylko wspólne działania zawodowych i społecznych ratowników są optymalne dla zapewnienia bezpieczeństwa w tym obszarze ratownictwa. Skierowała także słowa podziękowania do przedstawicieli samorządu powiatowego i samorządów gminnych za wspieranie działań Komendy. Życzyła także utrzymania wysokiego poziomu wykonywania zadań w 2024 roku oraz realizacji ambitnych planów.

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski wysoko ocenił ubiegłoroczną pracę Komendy i podziękował za całość działań w zakresie bezpieczeństwa. Zaznaczył niezaprzeczalną rolę Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych jako głównych podmiotów w zakresie prowadzenia szeroko pojętego ratownictwa oraz miejsca w powiatowym systemie bezpieczeństwa. Zadeklarował, że samorząd powiatowy w dalszym ciągu będzie wspierał działania Komendy, nie tylko te ratownicze ale również te z zakresu prewencji społecznej poprzez między innymi zakup czujek tlenku węgla. Życzył, by wszystkie działania kończyły się szczęśliwymi powrotami do strażnic. Zaznaczył, że wspieranie działań inspirowanych przez Komendy w prosty sposób przekłada się na poziom bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Kościańskiej.

Dh Tomasz Grzelczyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie pogratulował działalności Komendy w minionym roku oraz wyraził nadzieję na dalszą bardzo dobrą współpracę.

Opracowanie: mł. kpt. Dawid Kryś - KP PSP w Kościanie

DSC3400wynik
DSC3404wynik
DSC3406wynik
DSC3414wynik
DSC3415wynik

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP