XVII Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych

Szesnaście zespołów artystycznych z całej Wielkopolski zaprezentowało się na scenie XVII Przeglądu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych w Kościanie. 

Przegląd zorganizowany przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Wśród Was” i Ośrodek Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi odbył się na deskach KOK-u 12 października 2022 roku.

Tradycyjnie celem realizowanego konkursu jest wsparcie i promocja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych oraz zaakcentowanie ich obecności w środowisku. W trakcie Przeglądu osoby niepełnosprawne mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów. Intencją organizatorów jest także pozytywne wzmocnienie osób niepełnosprawnych, przełamanie ich apatii oraz zwiększenie aktywności, odzyskanie poczucia własnej wartości. Uczestników Przeglądu przywitała Kinga Poniży – Kierownik Ośrodka Wsparcia w Kościanie, która wyraziła radość z faktu, że po przerwie spowodowanej pandemią wszyscy mogą się spotkać i miło spędzić czas.

Imprezę uroczyście otworzyła Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański. - Organizacja tego przeglądu pozwala na realizację marzeń wszystkich artystów – podkreśliła. - Bardzo dziękuję – mówiła do organizatorów - za to że dzisiaj mogło dojść do tak pięknego spotkania integracyjnego. Wszystkim artystom bardzo serdecznie gratuluję odwagi. Dziękuje wam za to, że jesteście pełni optymizmu w realizacji swoich marzeń. Szanowni Państwo myślę że wasz uśmiech na scenie pomaga nam wszystkim zgromadzonym w obiektywnym postrzeganiu rzeczywistości i naszej codzienności – zakończyła przekazując artystom kosz pełen słodyczy Dorota Słowińska. 

Tegoroczne występy oceniało jury w składzie: Anna Miler - prowadząca w Kościańskim Ośrodku Kultury dziecięce kółko plastyczne i warsztaty z ceramiki, Renata Majorek -  pedagog specjalny, z zamiłowania reżyser i aktorka teatralna, Elżbieta Kwaśna – pedagog z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie. Jury, zgodnie z regulaminem oceniało ogólne wrażenia, dobór repertuaru, pomysłowość, scenografię, kostiumy i charakteryzację.

Na scenie zaprezentowały się: Ośrodek Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Kościanie,  Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „PRO-ACTIV” w Rydzynie,  Środowiskowy Dom Samopomocy im. Wernera Kenkel we Włoszakowicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, Dom Pomocy Społecznej  w Jarogniewicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Zaborowo, Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie, Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Lesznie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grońsku,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach,  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie.

Wszystkie zespoły otrzymały nagrodę rzeczowe. Zorganizowanie Przeglądu jest możliwe dzięki dotacjom jakie Stowarzyszenie otrzymało z Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Gminy Miejskiej Kościan oraz środków PFRON będących w dyspozycji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W obsłudze imprezy organizatorów wspierają pracownicy Kościańskiego Ośrodka Kultury i wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie.

Fot: Starostwo Powiatowe w Kościanie i Monika Kaźmierczak

peaonkoscian-3
peaonkoscian-2
peaonkoscian-1
peaonkoscian-48
peaonkoscian-47
peaonkoscian-46
peaonkoscian-45
peaonkoscian-44
peaonkoscian-43
peaonkoscian-42

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP