Dzień pracownika Socjalnego w Powiacie Kościańskim
Powiat Kościański

W Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, we wtorek 21 listopada 2023 roku podczas uroczystego zakończenia remontu w placówce świętowano także z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Z tej okazji Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański w imieniu powiatowej społeczności podziękował pracownikom powiatowych placówek zajmujących się opieką społeczną. - Dziś szczególnie patrzymy na wszystkich, którzy poświęcają się dla innych. Dotykacie każdego dnia wielu nieszczęść, wiele biedy, odrzucenia. Wasza wrażliwość narażona jest na szczególny egzamin. Składamy wam dziś podziękowanie za to poświęcenie, pracę, zaangażowanie. Dziękujemy za to, że jesteście i służycie potrzebującym  - mówił Henryk Bartoszewski.

Okolicznościowe życzenia i kwiaty z rąk starosty odebrały: Katarzyna Michalewicz, dyrektor DPS w Jarogniewicach, Agnieszka Majchrzycka, dyrektor PCPR w Kościanie, Joanna Bartek, dyrektor DPS w Mościszkach, Kinga Poniży – Sieracka, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Alicja Dudarska, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kościanie. Staroście towarzyszyły obecne na uroczystości: Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego i Dorota Słowińska, Wicestarosta Kościański.

Do życzeń przyłączyli się także licznie zgromadzeni goście, w tym reprezentująca Marszałka i Zarząd Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek, która podkreśliła, że wszyscy pracownicy socjalni i pracownicy pomocy społecznej każdego dnia zasługują na najwyższy szacunek. Wyraziła nadzieję, że osoby wykonujące tą pracę będą czuły satysfakcję z jej wykonywania i będą docenione. - Dbajcie o swój dobrostan, bo aby pomagać innym najpierw sobie trzeba założyć taką maseczkę tlenową, więc – apelowała - pamiętajcie o odpoczynku, czasie dla siebie. Życzę wam wytrwałości, siły i poczucia, że wiecie, że robicie coś ważnego – dodała P. Stochniałek. 

Dzień Pracownika Socjalnego to obchodzone od początku lat dziewięćdziesiątych święto, które upamiętnia spotkanie ministra Jacka Kuronia z ludźmi zajmującymi się pomocą społeczną. Spotkanie to odbyło się w 1989 roku. Jest ono symbolem pozytywnego myślenia o przyszłości pomocy społecznej, przyszłości pracowników socjalnych i rozwoju tego sektora życia publicznego.

DSC0042-Duywynik
DSC0023-Duywynik
DSC0057-Duywynik
DSC0059-Duywynik
DSC0063-Duywynik
DSC0086-Duywynik
DSC0091-Duywynik
DSC0096-Duywynik
DSC0097-Duywynik
DSC0100-Duywynik

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP