Trwa remont na ulicy Poznańskiej w Kościanie
Powiat Kościański

Na początku lipca 2024 roku ruszyły prace remontowe na ulicy Poznańskiej w Kościanie. Jest to droga powiatowa. Remont ponad 2 km drogi, zgodnie z umową potrwa do końca sierpnia 2024 roku.

W pierwszym etapie prac roboty drogowe trwają na odcinku od skrzyżowania z ulicą Północną do skrzyżowania z ulicą Gostyńską. Na drodze zostanie wymieniona zniszczona podbudowa jezdni. Istniejąca nawierzchnia zostanie sfrezowana i wyrównana masą bitumiczną. Położona zostanie warstwa ścieralna, wymienione zostaną pokrywy krat ściekowych na przykrawężnikowe, wymieniony zostanie ściek oraz częściowo krawężniki. Pobocze zostanie pokryte pofrezem na szerokości 50 cm. Wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome, częściowo przełożona zostanie nawierzchnia chodnika i drogi rowerowej.

Na tą ważną inwestycje Powiat Kościański pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad  miliony 407 tys. złotych. Koszt remontu drogi od świateł do wylotu na starą drogę krajową wyniesie ponad 4 miliony 268 tys. złotych. Pozostałe, brakujące koszty zostaną sfinansowane z budżetu Powiatu Kościańskiego.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o. o. z Grabonogu.

DSC4278-Duywynik
DSC4275-Duywynik
DSC4284-Duywynik
DSC4287-Duywynik
DSC4294-Duywynik
DSC4291-Duywynik
DSC4296-Duywynik
DSC4306-Duywynik
DSC4312-Duywynik
DSC4316-Duywynik

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP