Dzień Dziecka i „Otwórzmy Serca” w Kajtku
Fot: Redakcja

Wśród wydarzeń minionego weekendu wpisujących się w akcję „Otwórzmy Serca dla Basi” był m.in. minikoncert oraz Dzień Dziecka przy kościańskim sklepie z zabawkami i artykułami dziecięcymi Kajtek. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy do puszek.

Organizatorzy przygotowali 1 czerwca dla dzieci gry i zabawy, które odbywały się w sklepie, ale przede wszystkim na zewnątrz, od strony targowiska. A że w sobotę odbywał się targ, dobiegająca z daleka muzyka przyciągała tym bardziej rodziców z dziećmi. – Z okazji Dnia Dziecka cyklicznie organizujemy spotkania i zabawy. To taka nasza forma podziękowania dla mieszkańców za to, że możemy funkcjonować na kościańskim rynku już od wielu lat. Po raz trzeci mamy okazję ponadto brać udział w akcji „Otwórzmy Serca”. To są takie nasze wyjątkowe akcje, które dodają nam mnóstwo wigoru i energii do działania na co dzień – przyznaje Lucyna Kaźmierczak, właścicielka sklepu Kajtek.

Właścicielka podkreśla, że takie wydarzenia to praca całej załogi, która skrzętnie się do takich wydarzeń przygotowuje wymyślając atrakcje dla dzieci. A czekały na nie rozmaite gry i zabawy. Do największych atrakcji należały bańki mydlane, a także żywe króliki. No i oczywiście muzyka w wykonaniu przyjaciół „Gramy w mieście” pod egidą Karola Flaka.

Przy rytmicznych dźwiękach była okazja do tańca, a chętne dzieci mogły nawet pod okiem muzyków sami wypróbować gry na instrumentach. Bardzo im się ta możliwość podobała.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także samej Basi Górskiej, która wraz z mężem pojawiła się tuż po finale 24-godzinnego biegu na stadionie. Wspierana przez grono najbardziej oddanych jej przyjaciół prowadziła sprzedaż ciast upieczonych na całą akcję. Dodajmy, że w sobotnie przedpołudnie pogoda wyjątkowo służyła zabawie pod chmurką.

To ile dokładnie trafiło do puszek, dowiemy się przy podsumowaniu całej akcji. Raczej jednak kwota zostanie podana całościowo, bez wyszczególniania na pojedyncze wydarzenia.

Tymczasem zbiórka cały czas trwa: https://www.siepomaga.pl/basia-gorska

Tekst: Milena Waldowska/koscianiak.pl

DSC1587wynik
DSC1589wynik
DSC1590wynik
DSC1591wynik
DSC1610wynik
DSC1605wynik
DSC1611wynik
DSC1614wynik
DSC1618wynik
DSC1623wynik

 

Byłeś świadkiem bulwersującej sytuacji, ciekawego wydarzenia lub widziałeś coś interesującego? Chcesz się czymś pochwalić?
Napisz do nas , dołącz zdjęcia lub film, opublikujemy to na portalu. Ten portal jest dwa Was.
TPL_BACKTOTOP